Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Tango kryzys

ARGENTYNA: Kryzys goni kryzys

Przed bezpłatną stołówką w Buenos Aires. Przed bezpłatną stołówką w Buenos Aires. Ricardo Ceppi / Getty Images
Argentyna tonie raz, dwa razy na dekadę. Jest światową rekordzistką, gdy idzie o kryzysy, recesje, niewypłacalność. W niedzielę wybierze ekipę, która znowu będzie wyciągać ją z dna.
Następcą kończącego kadencję prezydencką Mauricio Macri'ego będzie najpewniej Alberto Fernandez, który startuje w parze z Cristiną Fernandez, byłą prezydent. Na zdjęciu siedzą obok siebie.Presidencia. N. Argentina/Wikipedia Następcą kończącego kadencję prezydencką Mauricio Macri'ego będzie najpewniej Alberto Fernandez, który startuje w parze z Cristiną Fernandez, byłą prezydent. Na zdjęciu siedzą obok siebie.

Bezpłatne stołówki na przedmieściach Buenos Aires przeżywają oblężenie. Jedna z nich obsługiwała jeszcze niedawno 20 biednych dzieci, których rodziców nie stać na zapewnienie solidnego obiadu. Teraz musi nakarmić ponad 130 osób: dzieci, dorosłych – zwykle bezrobotnych, emerytów. Ci, których stołówki nie są w stanie obsłużyć, zapisują się na listy oczekujących. Najbiedniejszych nie stać na jedzenie, które z powodu wybuchu inflacji i bezrobocia drożeje z dnia na dzień. Sytuacja stała się tak dramatyczna, że miesiąc temu kongres – głosami rządzących neoliberałów i peronistowskiej opozycji (propagatorki egalitarnej polityki) – uchwalił stan pogotowia żywnościowego.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Świat; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Tango kryzys"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >