Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Młot na gigantów

Elizabeth Warren: kandydatka pokryzysowa

Czy w końcu Ameryka wybierze kobietę na stanowisko prezydenta? Czy w końcu Ameryka wybierze kobietę na stanowisko prezydenta? Scott Morgan/Reuters / Forum
Nawet jeśli Elizabeth Warren nie zostanie prezydentem USA, to w trwającej kampanii udało jej się narzucić narrację o zupełnie innej Ameryce.
Elizabeth WarrenBrian Snyder/Reuters/Forum Elizabeth Warren

Spotkania z wyborcami Elizabeth Warren kończy „kolejkami selfie” (selfi line). Formalnie to nie selfie, bo zdjęcia pstrykają jej współpracownicy. Ale sztab senatorki z Massachusetts podchodzi do tego profesjonalnie, żeby nie powiedzieć: po fordowsku. 70-letnia kandydatka zmienia buty na sportowe, setki wyborców ustawiają się w kolejki, wyznaczona osoba odbiera od nich torby, druga – telefon. A Warren z każdą osobą zamienia kilka słów. Potem kolejny doradca oddaje telefon, inny zwraca torby, a na koniec jeszcze podziękowania od wolontariusza.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Młot na gigantów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014