Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Rodźcie Rosjan!

Cerkiew chce zakazu aborcji

„Dzieci to nie śmieci!” – demonstracja proliferów w Biełgorodzie. „Dzieci to nie śmieci!” – demonstracja proliferów w Biełgorodzie. Anton Vergun/TASS / Forum
Po ponad 70 latach Rosja jest o krok od przywrócenia zakazu aborcji. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiązania powołują się na przykład Polski.
Maria Arbatowa, przeciwniczka zaostrzenia prawa uważa, że w Dumie Państwowej „zasiadają wyjątkowo konserwatywne elementy, a proliferzy wytaczają najcięższe działa”.Sergei Bobylev/TASS/Forum Maria Arbatowa, przeciwniczka zaostrzenia prawa uważa, że w Dumie Państwowej „zasiadają wyjątkowo konserwatywne elementy, a proliferzy wytaczają najcięższe działa”.

Ministerstwo zdrowia obwodu samarskiego zwróciło się do prywatnych klinik ginekologicznych z „apelem” o wstrzymanie zabiegów przerywania ciąży. Do końca listopada „apelowi” podporządkowało się 10 z 31 placówek w obwodzie. Lokalny minister zdrowia uważa, że w ich ślady pójdą pozostałe kliniki. Nie będą sprzeciwiać się władzom w obawie o utratę licencji lub inne sankcje. Nie jest to zresztą pierwsze regionalne moratorium na przerywanie ciąży w Rosji, w ubiegłym roku wprowadzono je m.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Rodźcie Rosjan!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >