„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Rodźcie Rosjan!

Cerkiew chce zakazu aborcji

„Dzieci to nie śmieci!” – demonstracja proliferów w Biełgorodzie. „Dzieci to nie śmieci!” – demonstracja proliferów w Biełgorodzie. Anton Vergun/TASS / Forum
Po ponad 70 latach Rosja jest o krok od przywrócenia zakazu aborcji. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiązania powołują się na przykład Polski.
Maria Arbatowa, przeciwniczka zaostrzenia prawa uważa, że w Dumie Państwowej „zasiadają wyjątkowo konserwatywne elementy, a proliferzy wytaczają najcięższe działa”.Sergei Bobylev/TASS/Forum Maria Arbatowa, przeciwniczka zaostrzenia prawa uważa, że w Dumie Państwowej „zasiadają wyjątkowo konserwatywne elementy, a proliferzy wytaczają najcięższe działa”.

Ministerstwo zdrowia obwodu samarskiego zwróciło się do prywatnych klinik ginekologicznych z „apelem” o wstrzymanie zabiegów przerywania ciąży. Do końca listopada „apelowi” podporządkowało się 10 z 31 placówek w obwodzie. Lokalny minister zdrowia uważa, że w ich ślady pójdą pozostałe kliniki. Nie będą sprzeciwiać się władzom w obawie o utratę licencji lub inne sankcje. Nie jest to zresztą pierwsze regionalne moratorium na przerywanie ciąży w Rosji, w ubiegłym roku wprowadzono je m.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Rodźcie Rosjan!"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021