Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Czułe punkty

WIELKA BRYTANIA: Casting na imigranta

Polski sklep w Spalding w hrabstwie Lincolnshire. Polski sklep w Spalding w hrabstwie Lincolnshire. Mark Henley/Panos Pictures / Forum
Wielka Brytania zapowiada reformę polityki imigracyjnej. Zamiast naboru według potrzeb rynku będzie casting na fajnego sąsiada.
W nowym badaniu sondażowni Ipsos MORI za największy problem Wielkiej Brytanii ledwie 5 proc. badanych obywateli wskazało imigrację.Getty Images W nowym badaniu sondażowni Ipsos MORI za największy problem Wielkiej Brytanii ledwie 5 proc. badanych obywateli wskazało imigrację.

Zapowiedzi zwolenników brexitu o „odzyskaniu kontroli nad granicami” po wyjściu z Unii Europejskiej w końcu stały się ciałem. Brytyjski rząd przedstawił zasady nowej polityki imigracyjnej, która miałaby obowiązywać od przyszłego roku – po zakończeniu okresu przejściowego w relacjach z Unią. Zwiastują one ni mniej, ni więcej tylko rewolucję.

Obywatele Unii bez problemu będą mogli nadal odwiedzać Wyspy – bez wizy, do sześciu miesięcy. Ale też bez prawa do pracy, o ile nie uzyskają minimum 70 punktów migracyjnych.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Czułe punkty"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >