Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Chińskie maski

CHINY: Krajobraz po walce

Teraz Chińczycy zaczęli już wychodzić z domów. Szanghaj, 18 marca. Teraz Chińczycy zaczęli już wychodzić z domów. Szanghaj, 18 marca. Aly Song/Reuters / Forum
Pekin twierdzi, że pokonał koronawirusa. Teraz oferuje pomoc Zachodowi, któremu się nie udaje. Ale w zamian oczekuje szacunku.
Handlowcy w chińskim Kunmingu pracują bez przerwy, ale w maskach i z zabezpieczonymi folią komputerami.Reuters/Forum Handlowcy w chińskim Kunmingu pracują bez przerwy, ale w maskach i z zabezpieczonymi folią komputerami.

Na ostatnie dni marca zwołano nadzwyczajny szczyt G20, grupy skupiającej dwudziestkę czołowych gospodarek świata. Powód ekstraordynaryjnych obrad i temat wiodący łatwo odgadnąć. Nowością jest zarówno forma spotkania – przywódcy będą dyskutować zdalnie, jak i główny prelegent. W tej roli, bodaj pierwszy raz, występują Chiny. Skoro właśnie pokonują koronawirusa, gdy tylu nie daje mu rady, to zdaje się, że powinny być słuchane uważniej niż wcześniej. W połowie marca były dni, gdy Chińczycy przestali notować przypadki krajowych zachorowań.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Chińskie maski"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >