Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Tylko spokojnie

SZWECJA: Sposób na pandemię: inaczej niż wszyscy

Kungsträdgården w Sztokholmie. Kungsträdgården w Sztokholmie. Jonathan Nackstrand/AFP / EAST NEWS
Szwedzi jako ostatnie zachodnie społeczeństwo nie narzucili sobie jeszcze radykalnych metod walki z koronawirusem. Po prostu sobie ufają.
Epidemiolog Anders Tegnell, twarz Szwecji w walce z COVID-19.TT News Agency/Reuters/Forum Epidemiolog Anders Tegnell, twarz Szwecji w walce z COVID-19.

Niemal cały świat walczy z koronawirusem, podejmując coraz bardziej radykalne kroki. W Szwecji nadal stawia się na dobrowolne unikanie zagrożeń i szeroką informację o skutkach braku ostrożności. „Jesteśmy przekonani, że jest to właściwa droga” – twierdzi naczelny państwowy epidemiolog Anders Tegnell, twarz Szwecji w walce z COVID-19.

Szwecja nie osiągnęła jeszcze szczytu zachorowań i przypadków śmiertelnych (3 kwietnia: 5568 zarażonych, 308 zmarło). Ale pnąca się ciągle w górę krzywa jest znacznie bardziej spłaszczona niż w innych krajach w tej samej fazie rozwoju pandemii.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Tylko spokojnie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021