Świat

Płaskoziemca w czasach pandemii

BRAZYLIA: Bolsonaro neguje zarazę

Prezydent Bolsonaro zaatakował kierownictwo brazylijskiej federacji piłkarskiej – za to, że odwołała rozgrywki. Prezydent Bolsonaro zaatakował kierownictwo brazylijskiej federacji piłkarskiej – za to, że odwołała rozgrywki. Andressa Anholete / Getty Images
Gdy ludzie nauki i polityki na całym świecie mówią: zostańcie w domach, przywódca Brazylii Jair Bolsonaro mówi: wyjdźcie na ulicę.
„Maska bolsonarystów przeciw koronawirusowi”.Carl de Souza/AFP/EAST NEWS „Maska bolsonarystów przeciw koronawirusowi”.

Koronawirus to grypka, lekkie przeziębienie, a środki masowego przekazu szerzą histerię – rzecze Jair Bolsonaro. Równo miesiąc temu faszyzujący prezydent gospodarczego mocarstwa Ameryki Łacińskiej zaatakował w telewizji gubernatorów i burmistrzów w całym kraju, którzy z powodu pandemii zarządzili kwarantannę domową, zamknięcie biznesów, odwołanie publicznych imprez.

„Do grupy ryzyka należą jedynie ludzie po sześćdziesiątce. Dlaczego więc zamykać szkoły? 90 proc. ludzi jest bezpiecznych – perorował, zgrabnie przechodząc do ulubionego tematu: samego siebie.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Świat; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Płaskoziemca w czasach pandemii"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021