Świat

Czy lalkę boli

KOREA: Seksafera wśród elit

Lalki dopingujące na trybunach stadionu w Seulu. Lalki dopingujące na trybunach stadionu w Seulu. Getty Images
Koreą Południową niemal na równi z koronawirusem wstrząsnął skandal związany z niewolnictwem seksualnym. Zamieszani mogą być politycy i celebryci oraz nawet ćwierć miliona internautów.
W koreańskiej kulturze kobiety zostają ulalkowione.Getty Images W koreańskiej kulturze kobiety zostają ulalkowione.

„Dziękuję, że zatrzymaliście diabła, którego sam nie potrafiłem zatrzymać” – powiedział Cho Ju-bi przed kamerami. Korea nie mogła uwierzyć, że ten niepozorny, 24-letni mężczyzna zarządzał w sieci ekskluzywnymi salami tortur. Kilka dni temu koreańskiej policji udało się również namierzyć inicjatora całego przedsięwzięcia, rówieśnika Cho, Moon Hyung-wooka. Skandal, w który wplątani mogą być politycy i osoby z show-biznesu, przyćmił w koreańskich mediach nawet koronawirusa.

Co się dzieje w pokoju?

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy lalkę boli"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021