Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Anty-Trump?

Anty-Trump? Jakiej Ameryki chce Biden i co to oznacza dla Polski

Jeżeli Joe Biden zostanie prezydentem, jego bliska znajomość z dziesiątkami globalnych liderów będzie sporym atutem. Jeżeli Joe Biden zostanie prezydentem, jego bliska znajomość z dziesiątkami globalnych liderów będzie sporym atutem. Drew Angerer / Getty Images
Wyraźnie spadające notowania Donalda Trumpa wymuszają pytanie: czy obecny kształt polskiego sojuszu z Ameryką będzie do utrzymania za prezydentury Joe Bidena?
Nikt nie kwestionuje zaangażowania Bidena w Sojusz Północnoatlantycki. Ale czy Biden nie staje się coraz bardziej osamotniony?Henry Romero/Reuters/Forum Nikt nie kwestionuje zaangażowania Bidena w Sojusz Północnoatlantycki. Ale czy Biden nie staje się coraz bardziej osamotniony?

W grudniu 1972 r., gdy Joe Biden został jednym z najmłodszych senatorów w dziejach USA, jego żona i córeczka zginęły w wypadku samochodowym. 43 lata później jego syn, który przeżył wypadek, zmarł na raka mózgu. Osobiste tragedie uczyniły Bidena tym, kim jest teraz – politykiem, który emanuje autentyzmem w okazywaniu empatii, a zarazem ponadprzeciętnie odpornym na przeciwności losu.

W pandemicznej Ameryce wrażliwość na cierpienie i zdolność do krzepienia serc są dziś w cenie. I stąd zwyżka politycznych akcji byłego wiceprezydenta.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Anty-Trump?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >