Świat

Pusto jak w Barcelonie

HISZPANIA: Walka o turystów

Plaża na Teneryfie. W zeszłym roku kraj odwiedziło 84 mln turystów. Plaża na Teneryfie. W zeszłym roku kraj odwiedziło 84 mln turystów. Reuters / Forum
Masowa turystyka stała się dla Hiszpanii najpierw wybawieniem, a potem klątwą. Dziś tradycyjne pomstowanie na nadmiar gości zeszło na dalszy plan. Byle przyjechali.
Na zwykle zatłoczonej do granic możliwości słynnej barcelońskiej alei Las Ramblas teraz można spotkać pojedynczych turystów.Getty Images Na zwykle zatłoczonej do granic możliwości słynnej barcelońskiej alei Las Ramblas teraz można spotkać pojedynczych turystów.

Zamknięte z powodu wakacji – Cerrado por vacaciones – to konto na Twitterze założone na początku kwietnia przez hiszpańskich antropologów José Mansillę i Sergia Yanesa. Publikują na nim zdjęcia największych hiszpańskich atrakcji turystycznych, zwykle zatłoczonych do granic, a dziś pustych albo opanowanych przez mieszkańców. Można tam znaleźć obraz opustoszałego Park Güell o poranku, dzieci grające w piłkę nożną na placu przed barcelońską katedrą czy kurortu Lloret de Mar, który wygląda jak małe, spokojne pueblo.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Pusto jak w Barcelonie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021