Świat

Zmienniczka

Kamala Harris. Wiceprezydentka, jakiej nie było

Kamala Devi Harris Kamala Devi Harris Celeste Sloman/Redux Pictures / EAST NEWS
Biorąc pod uwagę wiek kandydata Demokratów na prezydenta, jego zastępczyni Kamala Harris wkrótce może rządzić Ameryką.
Wybór Harris istotnie wzmacnia wyborcze szanse Bidena.Carlos Barria/Reuters/Forum Wybór Harris istotnie wzmacnia wyborcze szanse Bidena.

Zanim jeszcze zamieszkał w Białym Domu, Donald Trump wpłacił na kampanię rzutkiej prawniczki, ubiegającej się z listy Partii Demokratycznej o stanowisko prokuratora generalnego Kalifornii, 6 tys. dol. Obdarowana wygrała wybory, obejmując wysoki urząd w największym stanie USA jako pierwsza w jego historii kobieta. W dodatku ciemnoskóra, bo córka mieszanego, jamajsko-hinduskiego małżeństwa. Była to Kamala Harris, od tygodnia kandydatka na wiceprezydenta u boku demokratycznego kandydata Joego Bidena.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmienniczka"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Głód jest najlepszym kucharzem. Kręte drogi restauratorów

Justyna Słupska-Kartaczowska, szefowa kuchni uhonorowana przez kulinarny przewodnik Gault & Millau, o swojej drodze do gotowania i o tym, co czeka restauratorów.

Juliusz Ćwieluch
24.12.2020