Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Siostra Meloni

WŁOCHY: Giorgia Meloni – nowa gwiazda skrajnej prawicy

Sukces Meloni nie powinien zaskakiwać, w wielu państwach Europy elektorat premiuje konserwatywną prawicę. Sukces Meloni nie powinien zaskakiwać, w wielu państwach Europy elektorat premiuje konserwatywną prawicę. Cornacchione-Sisto/Fotogramma/Ro/Zuma Press / Forum
We wschodzącej gwieździe włoskiej prawicy Giorgii Meloni część ekspertów widzi już przyszłą premier Włoch. Inni – spadkobierczynię Mussoliniego.
Giorgia Meloni, ta drobna, 43-letnia blondynka o ujmującym uśmiechu wychowała się w biednej dzielnicy Rzymu – Garbatelli.Bloomberg/Getty Images Giorgia Meloni, ta drobna, 43-letnia blondynka o ujmującym uśmiechu wychowała się w biednej dzielnicy Rzymu – Garbatelli.

Niełatwo przyćmić wszędobylskiego i wygadanego lidera włoskiej prawicy Matteo Salviniego. Szczególnie z bliska. A jej to się udało. Kilka miesięcy temu podczas wiecu Salvini – zupełnie jeszcze nieświadomy zagrożenia – oddał jej mikrofon. Z całego spotkania w pamięci pozostały tylko jej słowa: „Jestem Giorgia, jestem kobietą, matką, Włoszką i chrześcijanką – tego mi nie zabierzecie!”. Na długie miesiące stały się one politycznym lejtmotywem, przerabianym bez końca przez prawicowe media społecznościowe.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Siostra Meloni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >