„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Siostra Meloni

WŁOCHY: Giorgia Meloni – nowa gwiazda skrajnej prawicy

Sukces Meloni nie powinien zaskakiwać, w wielu państwach Europy elektorat premiuje konserwatywną prawicę. Sukces Meloni nie powinien zaskakiwać, w wielu państwach Europy elektorat premiuje konserwatywną prawicę. Cornacchione-Sisto/Fotogramma/Ro/Zuma Press / Forum
We wschodzącej gwieździe włoskiej prawicy Giorgii Meloni część ekspertów widzi już przyszłą premier Włoch. Inni – spadkobierczynię Mussoliniego.
Giorgia Meloni, ta drobna, 43-letnia blondynka o ujmującym uśmiechu wychowała się w biednej dzielnicy Rzymu – Garbatelli.Bloomberg/Getty Images Giorgia Meloni, ta drobna, 43-letnia blondynka o ujmującym uśmiechu wychowała się w biednej dzielnicy Rzymu – Garbatelli.

Niełatwo przyćmić wszędobylskiego i wygadanego lidera włoskiej prawicy Matteo Salviniego. Szczególnie z bliska. A jej to się udało. Kilka miesięcy temu podczas wiecu Salvini – zupełnie jeszcze nieświadomy zagrożenia – oddał jej mikrofon. Z całego spotkania w pamięci pozostały tylko jej słowa: „Jestem Giorgia, jestem kobietą, matką, Włoszką i chrześcijanką – tego mi nie zabierzecie!”. Na długie miesiące stały się one politycznym lejtmotywem, przerabianym bez końca przez prawicowe media społecznościowe.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Siostra Meloni"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021