Świat

Każdy korzysta

WĘGRY: Jak rozpływają się unijne pieniądze

W opublikowanym w maju raporcie po przeanalizowaniu prawie 250 tys. kontraktów publicznych z lat 2005–20 podano, że ryzyko korupcji przy przetargach za pierwsze cztery miesiące br. osiągnęło najwyższy poziom od 2005 r. W opublikowanym w maju raporcie po przeanalizowaniu prawie 250 tys. kontraktów publicznych z lat 2005–20 podano, że ryzyko korupcji przy przetargach za pierwsze cztery miesiące br. osiągnęło najwyższy poziom od 2005 r. EAST NEWS
Liczba nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy unijnych na Węgrzech dziesięciokrotnie przekroczyła średnią unijną. Jak działa ten system, opowiada nam jego były uczestnik.
Z opowieści byłego burmistrza Szilárda Nagya
wyłania się obraz węgierskich komitatów
(województw) rządzonych jak prywatne księstwa.Facebook Z opowieści byłego burmistrza Szilárda Nagya wyłania się obraz węgierskich komitatów (województw) rządzonych jak prywatne księstwa.

Pod koniec września Szilárd Nagy przegrał przedterminowe wybory na burmistrza Kengyel, trzyipółtysięcznej wioski w środkowowschodnich Węgrzech. I nigdy wcześniej nie czuł takiej ulgi. – Mam ogromny żal do siebie, że w ogóle wszedłem do polityki – mówi. – Wcześniej odnosiłem sukcesy jako radiowiec. I powinienem był przy tym zostać.

41-letni Nagy rządził Kengyel w latach 2010–19 z rekomendacji Fideszu, partii Viktora Orbána, uzyskując w wyborach w 2014 r.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Każdy korzysta"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021