Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Podwójne życie aparatczyka

WĘGRY: Podwójne życie europosła Szájera

Napis na mównicy: „Dla nas Węgry są na pierwszym miejscu”. Napis na mównicy: „Dla nas Węgry są na pierwszym miejscu”. AFP / EAST NEWS
Europoseł Fideszu József Szájer, który w Brukseli uciekał po rynnie z nielegalnej gejowskiej orgii, dla wielu Węgrów jest symbolem intelektualisty, który sprzedał się skorumpowanemu systemowi.
Orbán przyjął rezygnację starego druha komentarzem, że to, co zrobił, jest „niezgodne z wartościami naszej politycznej społeczności”.Johanna Geron / Reuters/Forum Orbán przyjął rezygnację starego druha komentarzem, że to, co zrobił, jest „niezgodne z wartościami naszej politycznej społeczności”.

Osoby, które znały go w młodości, podkreślają zgodnie: był jednym z najbłyskotliwszych umysłów swojego pokolenia.

András Bozóki: – Od razu po zakończeniu studiów został asystentem profesora w Zakładzie Prawa Rzymskiego. Dostał stypendium na Oksfordzie, znał języki, miał świetne wyniki w nauce – i świetlaną przyszłość jako teoretyk prawa, wszyscy tak mówili.

Klara Ungár: – Bardziej intelektualista niż polityk. Bodaj najrozsądniejszy człowiek z lat wczesnego Fideszu.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Podwójne życie aparatczyka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022