Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Światło i cień

FRANCJA: Afera kazirodcza wśród elit

Christine Ockrent i Bernard Kouchner. Christine Ockrent i Bernard Kouchner. Antoine Gyori/AGP/Corbis / Getty Images
Afera kazirodcza z udziałem elit wstrząsnęła Paryżem. Psycholodzy alarmują, że cała sfera życia intymnego wymaga nowych reguł.
Olivier Duhamel.Eric Fougere/Corbis/Getty Images Olivier Duhamel.

Adwokatka Camille Kouchner, lat 47, opublikowała książkę, w której oskarża ojczyma o to, że wymuszał stosunki kazirodcze na jej bracie bliźniaku. Chłopiec, nazywany w książce Victorem (imię zmienione), był wykorzystywany od 13. roku. Prokuratura wszczęła śledztwo. Sprawca milczy, ale podał się do dymisji ze wszystkich stanowisk publicznych.

Rzecz dotyczy najlepszego towarzystwa. Sprawca (nawet nie ma co pisać „domniemany sprawca”, bo stosunki intymne były oczywiste) to 70-letni dziś Olivier Duhamel, emerytowany profesor najlepszych uniwersytetów, nie tylko znany politolog, ale także prezes Krajowej Fundacji Nauk Politycznych.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Światło i cień"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022