Świat

Archipelag Putina

ROSJA: Życie w kolonii karnej

Sol-Ileck na Uralu, więźniowie przy pracy w tzw. Czarnym Delfinie, największej w Rosji kolonii karnej dla skazanych na dożywocie. Sol-Ileck na Uralu, więźniowie przy pracy w tzw. Czarnym Delfinie, największej w Rosji kolonii karnej dla skazanych na dożywocie. EAST NEWS
Oddanie się w ręce rosyjskiej służby więziennej przez Aleksieja Nawalnego zakrawa na szaleństwo. Tworzy ona system represji, w którym sam sposób wykonywania kary jest już nieludzką karą.
Nie jest więc wykluczone, że Nawalny również za kratkami wyhoduje Putinowi opozycję.Moscow's Babushkinsky District Court/TASS/Forum Nie jest więc wykluczone, że Nawalny również za kratkami wyhoduje Putinowi opozycję.

Rosja jest mocarstwem penitencjarnym, więcej więźniów mają tylko USA, Chiny i Brazylia. W zeszłym roku Federalna Służba Wykonywania Kar (FSIN) „opiekowała się” 489 tys. aresztantów i skazanych, w tym 30 tys. kobiet, co na każde 100 tys. mieszkańców kraju daje prawie 300 obywateli w zamknięciu, najwięcej w Europie (w Polsce – 196).

FSIN jest spadkobiercą słusznie owianego złą sławą Gułagu i jego kolejnych wersji, zarządzających istniejącą od czasów stalinowskich siecią łagrów, osiedli pracy, aresztów, więzień, miejsc odosobnienia.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Archipelag Putina"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021