Świat

Tylko spokojnie

HOLANDIA: Mark Rutte: premier w sam raz

Mark Rutte Mark Rutte Hollandse Hoogte / EAST NEWS
Za tydzień Holendrzy znów wybiorą Marka Ruttego na premiera. Bo dzięki niemu nadal mogą zajmować się głównie swoimi serami i tulipanami.
Amsterdam, protest przeciwko lockdownowi i godzinie policyjnej, wprowadzonej w Holandii pierwszy raz od zakończenia drugiej wojny światowej.Hollandse Hoogte/EAST NEWS Amsterdam, protest przeciwko lockdownowi i godzinie policyjnej, wprowadzonej w Holandii pierwszy raz od zakończenia drugiej wojny światowej.

Holandia to szczęśliwy kraj. Afer na szczytach władzy tu jak na lekarstwo, więc jak się już jakaś pojawi, to obala rząd. Tyle że ten potrafi odwrócić kota ogonem. Jak w przypadku ostatniej dymisji gabinetu premiera Marka Ruttego, który dwa miesiące temu ustąpił – pozostając na czele rządu technicznego, aby za tydzień triumfalnie wrócić do pełni władzy.

Zimnokrwistej socjotechniki w tym niewiele, za to dużo kalwińskiego charakteru: od 2013 r., dopóki mógł, fiskus bezlitośnie dusił rzekomych naciągaczy socjalnych dodatków na dzieci, 10 tys.

Polityka 11.2021 (3303) z dnia 09.03.2021; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Tylko spokojnie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021