Świat

Zmierzch kardynała

UKRAINA: Zmierzch lidera prorosyjskiej opozycji

Wiktor Medwedczuk Wiktor Medwedczuk Gleb Garanich/Reuters / Forum
Lider prorosyjskiej opozycji Wiktor Medwedczuk wydawał się nie do usunięcia z ukraińskiej polityki – jest uosobieniem jej wszystkich problemów. Coś się jednak zmieniło.
Dziś Medwedczuk twierdzi, że nałożone na niego sankcje nie przeszkadzają mu korzystać z majątku, a jedzenie kupuje za gotówkę.Słuzba Prasowa Prezydenta Rosji/Wikipedia Dziś Medwedczuk twierdzi, że nałożone na niego sankcje nie przeszkadzają mu korzystać z majątku, a jedzenie kupuje za gotówkę.

Ciśnienie w ukraińskiej polityce rośnie ostatnio wraz z temperaturą za oknem. Na początku lutego władze zamknęły trzy telewizje informacyjne: 112. Ukraina, NewsOne i ZIK. To skutek państwowych sankcji nałożonych na ich oficjalnego właściciela, deputowanego Tarasa Kozaka – za nielegalny handel węglem z samozwańczymi republikami w Donbasie. Kozak przez wiele lat pracował w administracji państwowej, ale tam raczej nie dorobił się pieniędzy na trzy telewizje. Jest za to bliskim współpracownikiem Wiktora Medwedczuka.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmierzch kardynała"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021