Świat

Komu dać superbroń? Kłótnia amerykańskich generałów

Wspólne ćwiczenia Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Korpusu Piechoty Morskiej USA. Wrzesień 2018 r. Wspólne ćwiczenia Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Korpusu Piechoty Morskiej USA. Wrzesień 2018 r. Forum
Kto ma zyskać najszybsze hipersoniczne rakiety w armii? Piechota, lotnictwo, marynarka czy marines? Awanturę o to toczą właśnie amerykańscy generałowie. Tymczasem Chiny i Rosja na razie w tej bitwie wygrywają.

„Rakiety dalekiego zasięgu w wojskach lądowych? To głupi pomysł” – tak bezceremonialnie pewien generał lotnictwa rozprawił się z jednym z najważniejszych pomysłów modernizacyjnych US Army. Zrobił to publicznie i z miejsca wywołał konsternację. Wyżsi rangą wojskowi za kulisami potrafią bezpardonowo walczyć o pieniądze i wpływy, ale na zewnątrz starają się trzymać fason i udają jedność. Dla ratowania wizerunku armia lądowa i siły powietrzne zaaranżowały „okrągły stół” i wysłały serię wypowiedzi łagodzących.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001