Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Rakietą do piekła

Piekło spadających rakiet

Wieża Al-Sharouk w Gazie po izraelskim nalocie, maj 2021 r. Wieża Al-Sharouk w Gazie po izraelskim nalocie, maj 2021 r. Sameh Rahmi/NurPhoto / Getty Images
Nie ma znaczenia, kto zaczął tym razem. Nic się nie zmieni, dopóki „Izrael ma pełne prawo do samoobrony” przed własnymi arabskimi obywatelami.
Palestyńscy demonstranci szukali schronienia na terenie meczetu Al-Aksa, ale izraelska policja wdarła się do środka i użyła gazu łzawiącego.Ammar Awad/Reuters/Forum Palestyńscy demonstranci szukali schronienia na terenie meczetu Al-Aksa, ale izraelska policja wdarła się do środka i użyła gazu łzawiącego.

Lokalny spór o nieruchomość między prywatnymi podmiotami został przez palestyńskich terrorystów rozdmuchany do rozmiarów ogólnonarodowych i wykorzystany, żeby podburzać do przemocy” – czytamy w oświadczeniu, które rząd Izraela wydał 7 maja. Tydzień później, kiedy zamykaliśmy ten numer POLITYKI, obie strony konfliktu odpalały na siebie setki rakiet, samoloty pasażerskie lecące do Tel Awiwu zawracały, w izraelskich miastach trwały walki uliczne między Żydami i Arabami. A wszystko z powodu kilku domów w dzielnicy Szejk Dżarrah w Jerozolimie.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Świat; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Rakietą do piekła"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >