Świat

Dramatyczne sceny na Euro 2020. Christian Eriksen reanimowany

Mecz Euro 2020 Dania–Finlandia został przerwany po nagłej utracie przytomności przez Duńczyka Christiana Eriksena. Mecz Euro 2020 Dania–Finlandia został przerwany po nagłej utracie przytomności przez Duńczyka Christiana Eriksena. Hannah McKay / Forum
Pod koniec pierwszej połowy meczu Dania–Finlandia Christian Eriksen, jeden z najbardziej znanych duńskich piłkarzy, nagle upadł na murawę. Był reanimowany. Po kilkudziesięciu minutach przyszły pierwsze nieoficjalne informacje, że zawodnik odzyskał przytomność.

To był drugi mecz w grupie B Euro 2020: między reprezentacjami Danii i Finlandii, który został gwałtownie przerwany w 43. minucie. Jedna z największych gwiazd duńskiej piłki nożnej, zawodnik Interu Mediolan Christian Eriksen, nagle upadł na murawę (nie był faulowany).

Christian Eriksen reanimowany

Lekarze wbiegli na boisko, zawodnik był reanimowany. Piłkarze mieli łzy w oczach, zasłaniali rękoma twarze, byli przerażeni. Akcja ratunkowa trwała długo, ostatecznie Eriksen na noszach, osłaniany przez kolegów i służby medyczne, został zniesiony z murawy.

Oficjalnie poinformowano o przerwaniu meczu. Wciąż nie było informacji o stanie zdrowia reprezentanta Danii. Po dłuższej chwili nadeszła nieoficjalna wiadomość, że doznał na boisku ataku serca, ale lekarzom udało się przywrócić funkcje życiowe (podała ją m.in. duńska telewizja DR1). Potem pojawiały się kolejne informacje: że odzyskał przytomność i został przewieziony karetką do szpitala. Na Twittera trafiały zdjęcia, na których piłkarz na noszach jest świadomy i ma uniesioną głowę.

Po potwierdzeniu, że stan zdrowia Eriksena jest stabilny UEFA zdecydowała, że mecz zostanie dokończony.

Od małego duńskiego klubu do Premier League i Serie A

Christian Eriksen ma 29-lat, uczył się grać i doszedł do wieku juniorskiego w małym klubie Middelfart G&BK, skąd odszedł w 2005 r. do jednego z bardziej znanych klubów w Danii: Odense. Stamtąd trafił do Ajaksu Amsterdam – klubu, który znany jest z wyszukiwania największych talentów i ich rozwijania. Następnym przystankiem była Premier League i jeden z największych londyńskich klubów – Tottenham, w którym grał od 2013 do 2020 r. Wtedy przeniósł się do włoskiej Serie A i występuje w Interze Mediolan. W reprezentacji Danii rozegrał aż 108 meczów, strzelił w nich 36 goli.

Mecz Duńczyków z Finami to było trzecie spotkanie rozgrywane w ramach Euro 2020. W meczu otwarcia w piątek Włosi pokonali Turków 3:0, a w sobotę Walijczycy zremisowali ze Szwajcarami 1:1. Na sobotę zaplanowano także mecz Belgia–Rosja.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną