Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Czy Donald Trump mógł wywołać wojnę? Nowe rewelacje Woodwarda

Donald Trump w czasie „Rally to Protect Our Elections” w Phoenix. Lipiec 2021 r. Donald Trump w czasie „Rally to Protect Our Elections” w Phoenix. Lipiec 2021 r. Gage Skidmore / The Star News Network / Flickr CC by SA
Według nowej książki Boba Woodwarda i Roberta Costy krótko przed wyborami Donald Trump, przeczuwając swoją porażkę, powtarzał bezpodstawnie, że zostaną sfałszowane, i zachowywał się jak człowiek niezrównoważony.
Gen. Mark Milley, przewodniczący Kolegium Szefów SztabówLisa Ferdinando/ U.S. Secretary of Defense/Flickr CC by 2.0 Gen. Mark Milley, przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów

Jeśli wierzyć rewelacjom z najnowszej książki Boba Woodwarda i Roberta Costy, pod koniec swej prezydentury Donald Trump był bliski wywołania wojny z Chinami, czemu starał się zapobiec – w kontrowersyjny sposób – przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów gen. Mark Milley. Waszyngton jest podzielony w jego ocenie – część polityków i komentatorów pochwala jego działania, ale są i tacy, którzy wzywają do jego dymisji, a nawet oskarżają go o zdradę.

Według książki Woodwarda i Costy na krótko przed elekcją w listopadzie ubiegłego roku

 • Donald Trump
 • USA
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Nauka

  Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

  Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

  Piotr Rzymski
  18.01.2022