„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Z Zemanem jest źle. Populiści igrają ze zdrowiem prezydenta Czech

Prezydent Czech Miloš Zeman (w środku). Fotografia z 10 maja 2021 r. Prezydent Czech Miloš Zeman (w środku). Fotografia z 10 maja 2021 r. Tomas Tkacik / Zuma Press / Forum
Ostatni raz Milosz Zeman publicznie pokazał się przed kamerami 22 września, jeszcze przed czeskimi wyborami parlamentarnymi. Od tego czasu mówili za niego wyłącznie ludzie z jego najbliższego otoczenia.

W wyborach 9–10 października rządzący Czechami populiści stracili większość w parlamencie. Wygrała demokratyczna prawica z centrystami. Za wcześnie jednak, by świętować, bo wygląda na to, że obóz władzy będzie się bronił wszelkimi dostępnymi metodami: spiskiem, kłamstwem, oszustwem.

Dowodem jest to, co dzieje się wokół prorosyjskiego prezydenta Milosza Zemana, który przez lata wspierał populistów oligarchy i premiera

 • Czechy
 • Milosz Zeman
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Wymarsz z religii

  W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

  Joanna Podgórska
  01.12.2021