Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Meta, d. Facebook

Mark Zuckerberg otwiera nowy rozdział internetu

Już za dekadę z Metawersum ma korzystać miliard osób i krążyć w nim mają setki miliardów dolarów. Już za dekadę z Metawersum ma korzystać miliard osób i krążyć w nim mają setki miliardów dolarów. materiały prasowe

Facebook zmienia nazwę, choć użytkownicy tego serwisu społecznościowego nadal będą korzystać z Facebooka. Zmiana dotyczy korporacji, której aktywność nie ogranicza się do społecznościówki. Pod nazwą Meta firma rusza na podbój przyszłości, której na imię Metawersum. Co to jest, jeszcze nikt nie wie, ale Mark Zuckerberg, twórca i szef Facebooka, przedstawił wizję nowej rzeczywistości pod koniec czerwca podczas spotkania z pracownikami. Pod koniec października ogłosił komunikat informujący o zmianie nazwy i redefinicji misji firmy zatytułowany skromnie „List Założyciela, 2021”.

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Meta, d. Facebook"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022