Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Córki Wuja Sama

USA: Czas Afroamerykanek

Propozycja banknotu 20-dolarowego, na którym prezydenta Andrew Jacksona miałaby zastąpić Harriet Tubman. Propozycja banknotu 20-dolarowego, na którym prezydenta Andrew Jacksona miałaby zastąpić Harriet Tubman. materiały prasowe
Żadna grupa w USA nie zaliczyła ostatnio takiego awansu jak Afroamerykanki. Jedna z nich wkrótce trafi do Sądu Najwyższego, inna – na banknot 20-dolarowy.
Michelle Childs – kandydatka prezydenta do Sądu Najwyższego.Charles Dharapak/AP/EAST NEWS Michelle Childs – kandydatka prezydenta do Sądu Najwyższego.

Prezydent Joe Biden może nie dotrzymuje wszystkich obietnic, ale w jednej sprawie jest konsekwentny. Na miejsce odchodzącego na emeryturę sędziego Sądu Najwyższego Stephena Breyera powoła – jak przyrzekł w kampanii wyborczej – czarnoskórą kobietę. Będzie to historyczna decyzja, bo chociaż Sądu Najwyższego od dłuższego czasu nie tworzą już wyłącznie biali mężczyźni – zasiada w nim Afroamerykanin i trzy kobiety, w tym Latynoska i pani sędzia wyznania mojżeszowego – sędzi afroamerykańskiej jeszcze nie było.

Polityka 9.2022 (3352) z dnia 22.02.2022; Świat; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Córki Wuja Sama"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >