Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Andrzej Duda w Kijowie: Wielu z nas musi zrobić rachunek sumienia

Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Reuters / Forum
We wtorek w Kijowie rozpoczął się szczyt Platformy Krymskiej, drugie spotkanie premierów i prezydentów dot. powrotu Krymu do Ukrainy. Andrzej Duda bierze w nim udział na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Prezydent Duda rozpoczął swoje przemówienie po ukraińsku: „Krym jest i był taką samą częścią Ukrainy, jak Gdańsk albo Lublin są częściami Polski”. I dalej: „Myślę, że wielu z nas musi zrobić pewien rachunek sumienia za to, co stało się w ciągu ostatniego roku. Czy de facto zgoda na okupację Krymu nie była błędnym sygnałem ze strony wielu państw pod adresem Rosji”.

Andrzej Duda w Alei Odwagi

Wcześniej, podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Ukrainy otworzył Aleję Odwagi, dodając, że nazwisko prezydenta Polski będzie tu już zawsze. „Jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Historia

Moskwa w rękach Polaków? Rosjanie obawiali się dwa razy

Dzień Jedności Narodowej obchodzony przez Rosjan 4 listopada przypomina im o wypędzeniu Polaków z Moskwy w 1612 r. Nic dziwnego, że obawiali się koncentracji w tym mieście polskiego wojska po rewolucyjnych wydarzeniach 1917 r.

Jarosław J. Szczepański
29.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną