Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Andrzej Duda w Kijowie: Wielu z nas musi zrobić rachunek sumienia

Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Reuters / Forum
We wtorek w Kijowie rozpoczął się szczyt Platformy Krymskiej, drugie spotkanie premierów i prezydentów dot. powrotu Krymu do Ukrainy. Andrzej Duda bierze w nim udział na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Prezydent Duda rozpoczął swoje przemówienie po ukraińsku: „Krym jest i był taką samą częścią Ukrainy, jak Gdańsk albo Lublin są częściami Polski”. I dalej: „Myślę, że wielu z nas musi zrobić pewien rachunek sumienia za to, co stało się w ciągu ostatniego roku. Czy de facto zgoda na okupację Krymu nie była błędnym sygnałem ze strony wielu państw pod adresem Rosji”.

Andrzej Duda w Alei Odwagi

Wcześniej, podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Ukrainy otworzył Aleję Odwagi, dodając, że nazwisko prezydenta Polski będzie tu już zawsze. „Jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną