Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Świat

Andrzej Duda w Kijowie: Wielu z nas musi zrobić rachunek sumienia

Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Reuters / Forum
We wtorek w Kijowie rozpoczął się szczyt Platformy Krymskiej, drugie spotkanie premierów i prezydentów dot. powrotu Krymu do Ukrainy. Andrzej Duda bierze w nim udział na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Prezydent Duda rozpoczął swoje przemówienie po ukraińsku: „Krym jest i był taką samą częścią Ukrainy, jak Gdańsk albo Lublin są częściami Polski”. I dalej: „Myślę, że wielu z nas musi zrobić pewien rachunek sumienia za to, co stało się w ciągu ostatniego roku. Czy de facto zgoda na okupację Krymu nie była błędnym sygnałem ze strony wielu państw pod adresem Rosji”.

Andrzej Duda w Alei Odwagi

Wcześniej, podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Ukrainy otworzył Aleję Odwagi, dodając, że nazwisko prezydenta Polski będzie tu już zawsze. „Jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Kraj

Duda nie wypełnia obowiązku. Ktoś się łudził?

PiS i Andrzej Duda dostarczyli przekonującego dowodu, że powoływani przez nich ambasadorowie byli, ogólnie rzecz biorąc, marnej jakości. Konflikt prezydenta z rządem Tuska na tym tle właśnie się pogłębił.

Marek Ostrowski
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną