Żyjmy Lepiej

Zastopowani

Dziesięć tysięcy kroków

Nieoczywista zaleta przechadzek to wietrzenie umysłu, sprzyjające odprężeniu, koncentracji, pomysłowości. Nieoczywista zaleta przechadzek to wietrzenie umysłu, sprzyjające odprężeniu, koncentracji, pomysłowości. Getty Images
Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.
Nordic walking zagościł w Polsce dobrych kilkanaście lat temu. Jego popularność rośnie, ale wciąż nie w takim tempie, jakiego oczekiwaliby entuzjaści tego rodzaju aktywności.123 RF Nordic walking zagościł w Polsce dobrych kilkanaście lat temu. Jego popularność rośnie, ale wciąż nie w takim tempie, jakiego oczekiwaliby entuzjaści tego rodzaju aktywności.

Jak na funkcję, która w dużym stopniu zwieńczyła nasz ewolucyjny progres i przyczyniła się zasadniczo do ekspansji człowieka na kuli ziemskiej, chodzenie traktuje się dziś po macoszemu. Poruszanie się na własnych stopach odeszło do lamusa, odkąd gremialnie uznano, że arcydziełem ludzkiej pomysłowości jest wynalezienie pojazdów. Więc ludzie się z nimi zrastają. Na własną zgubę. Szczególnie że i poza jazdą samochodem spędzają czas głównie na siedząco i leżąco.

Zalecana przez ekspertów korzystna dla zdrowia dzienna dawka 10 tys.

Żyjmy lepiej „Trzymaj formę” (100171) z dnia 27.07.2020; Temat z okładki; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Zastopowani"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >