„Najlepsze zajęcia, na jakich byłam”, „Cudownie spędzony czas” – ćwiczenia w towarzystwie psów zbierają wyłącznie pozytywne opinie. A co na to psy?
Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.
Dr Michał Drwięga o tym, skąd się bierze ból barku, czy można przestać ruszać ręką bez powodu i jak się z takimi problemami jak najszybciej uporać.
Skarpetki powiedzą, ile kalorii spalił twój organizm. Dron sam sfilmuje twój zjazd ze stoku. A bidon przypomni, że czas się napić wody. Aktywność fizyczna coraz ściślej wiąże się z elektroniką.
Prof. Stanisław Dąbrowiecki o tym, dlaczego czasami niektóre organy się przemieszczają i kiedy w takiej sytuacji powinien interweniować chirurg.
Ta kontuzja – wbrew swojej nazwie – może się przydarzyć każdemu. Wystarczy wielokrotnie powtarzać ręką czynność, która przeciąża mięśnie i stawy przedramienia.
Dr Łukasz Chojecki o tym, jak zbudowana jest stopa, jakim najczęściej awariom ulega i jak się nią właściwie posługiwać.
Moda na bieganie przysparza dużo pracy rehabilitantom i ortopedom. A profilaktyka jest nieskomplikowana: mierzyć siły na zamiary, stopniowo dawkować obciążenia, słuchać sygnałów wysyłanych przez organizm i nie zaniedbywać rozgrzewki.
Zakwasy to popularna nazwa zespołu opóźnionego bólu mięśniowego. Pojawiają się nie tylko u osób, które rozpoczynają przygodę ze sportem, ale też u tych, które wracają do ruchu po dłuższej przerwie. Jest na nie jakiś sposób?
Dr Adrian Rymarczyk o tym, jak skomplikowanym urządzeniem jest staw kolanowy oraz jak się nim opiekować, żeby się szybko nie zepsuł.