O Polityce

Laur dla Joanny

Joanna Cieśla laureatką Nagrody im. prof. Romana Czarneckiego

Joanna Cieśla Joanna Cieśla Polityka

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów drugiej edycji Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego – jedynego konkursu w Polsce wyróżniającego autorów prac o edukacji – znalazła się Joanna Cieśla. Dziennikarka POLITYKI zdobyła laur w kategorii: artykuł publicystyczny. Szczególnie doceniono jej artykuły: „Bunt nauczycieli” (11), „Z ziemi polskiej do wolski” (47/18) oraz „Wabiki na ajbika” (38/18), opublikowane na łamach naszego tygodnika.

Nagroda jest przyznawana przez Fundację EFC, która działa na rzecz edukacji w Polsce, a w tym roku świętowała swoje dziesięciolecie. Inspiracją do stworzenia nagrody była postać Romana Czerneckiego – nauczyciela, wykładowcy, dyrektora szkół, pedagoga z zawodu i powołania.

Celem konkursu jest wzmacnianie roli edukacji w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz wyróżnianie publikacji, które się do tego przyczyniają. Oprócz Joanny Cieśli w tegorocznej edycji nagrodzono również: Annę Abramczyk, Małgorzatę Minchberg, Joannę Smogorzewską oraz Jarosława Pytlaka. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Do i od redakcji; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Laur dla Joanny"
Reklama