Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 59

Zmartwychwstanie na ekranie (to nie jest przegląd katolicki!)

Wielkanocny przegląd dziesięciu serii – telewizyjnych i filmowych – o zmartwychwstaniu i kompleksie mesjasza. A przy okazji mocnych propozycji do nadrobienia (lub powtórki) w święta.

To nie jest przegląd filmów i seriali katolickich. Chwilami pozostajemy nawet jak najdalej – zresztą twórczość stricte religijna niezbyt dobrze sobie dziś radzi na platformach streamingowych. Wybraliśmy dziesiątkę telewizyjnych i filmowych seriali, które można znaleźć właśnie na tychże platformach, które pozostają wizjami raczej obrazoburczymi, czasem komediowymi, często w głębi mocno inspirowanymi prawdami wiary, ale ogrywającymi je w scenariuszu z dużą dowolnością.

Uwaga! Rozmowa, w której udział wzięli Aneta Kyzioł, Jakub Demiańczuk i Bartek Chaciński, zawiera kilka mniejszych i BARDZO DUŻYCH spoilerów, ostrzegamy więc przed jej przesłuchaniem. Choć z drugiej strony – większość tych spoilerów dotyczy pozycji dla dzisiejszej kultury popularnej wręcz kanonicznych. Jak to w życiu bohatera popkultury, zawsze jest wybór: pigułka czerwona lub niebieska. Ale też z góry wiadomo, czym się ten wybór skończy.

Kadr z filmu „Russian Doll”mat. pr.Kadr z filmu „Russian Doll”

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama