Nagroda Architektoniczna

Biurowiec Bałtyk z nagrodą internautów

Juliusz Sokołowski / •
Niezależnie od wyboru przez jury Grand Prix co roku wybieramy także ulubieńca internautów, którzy głosują w otwartym plebiscycie. W tym roku nagroda trafiła do Poznania.
Dominika Jagiełło/Polityka
Juliusz Sokoowski/•

Warto przypomnieć, że w poprzednich sześciu edycjach trzy razy głos ludu pokrywał się z głosem ekspertów, a trzy razy okazywał się rozbieżny. Zgodnie wybrano więc Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Krakowie (2011 r.), Przystań Miejską w Bydgoszczy (2012 r.) oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (2015 r.). Natomiast gdy jury wybrało Służewski Dom Kultury, czytelnicy woleli Muzeum POLIN (2013 r.), zaś na wskazanie Cricoteki odpowiedzieli wyborem siedziby NOSPR (2014 r.). Rok temu jury wybrało Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, a internauci zagłosowali na projekt zagospodarowania nabrzeża jeziora Ukiel w Olsztynie.

W tym roku przewaga zwycięzcy okazała się gigantyczna. Nasi internauci z pewnością docenili architektonicznie perfekcyjną i estetycznie oryginalną bryłę Bałtyku w Poznaniu, zaprojektowaną w legendarnym holenderskim biurze MVRDV przy współpracy polskiej pracowni Natkaniec Olechnicki Architekci. Bałtyk to wspólna inwestycja Garvest Real Estate i Grupy Kapitałowej Vox.

A tak rozłożyły się głosy internautów:

1. Biurowiec Bałtyk w Poznaniu – 64 proc. głosów
2. Wydział Radia i TV UŚ w Katowicach – 15,1 proc.
3. Akademia High School w Warszawie – 10,1 proc.
4. Blok przy Sprzecznej w Warszawie – 6,4 proc.
5. Muzeum II Wojny Światowej – 4,4 proc.

Wszystkim internautom dziękujemy za udział w głosowaniu!

Reklama

Czytaj także

null
Żyjmy Lepiej

Nie dla psa czekolada. Jak karmić, żeby nasz pupil nie tył i nie chorował

Prof. dr hab. Piotr Ostaszewski o tym, jak powinien jeść pies, żeby nie tył i nie chorował.

Anna Dobrowolska
26.05.2020
Reklama