„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Inspiracje i porady

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie auta?

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie auta? Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie auta? mat. pr.
Zakup polisy OC lub AC spędza Ci sen z powiek? Nie wiesz, jak wybrać najlepszą, a zarazem najtańszą opcję? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej. Dzięki niej zaoszczędzisz czas i pieniądze. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Po co mi ubezpieczenie auta?

Ubezpieczenie auta może być obowiązkowe (OC) lub dobrowolne (AC). To pierwsze musi posiadać każdy kierowca, za jego brak grozi bowiem kara finansowa w wysokości 7200 zł. Jeśli spowodujesz wypadek, a nie masz OC, wszelkie koszty z nim związane spadają na Ciebie.

Jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swój samochód, np. w razie uszkodzenia, zniszczenia, kradzieży lub innych szkód powstałych nie z Twojej woli, możesz wybrać autocasco (AC). Dzięki temu ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnej naprawy samochodu bądź dostaniesz odszkodowanie w razie jego kradzieży lub zniszczenia.

Koszty obu ubezpieczeń są różne i zależą od wielu czynników, m.in. od marki samochodu, mocy silnika bądź rodzaju napędu. Na rynku znajdziesz wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy OC i AC, jednak samodzielne przeanalizowanie ich wymaga czasu i jest praktycznie niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Pozwoli Ci ona wybrać polisę dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości bez wychodzenia z domu w zaledwie kilka minut.

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie auta?

Jeśli zależy Ci tylko na podstawowym ubezpieczeniu OC, śmiało możesz kierować się ceną. W tym przypadku najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC zawiera kilkadziesiąt ofert z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczą 4 minuty, aby wypełnić formularz. Zanim to zrobisz, przygotuj dowód rejestracyjny, musisz bowiem wpisać takie dane, jak: marka i model samochodu, liczba drzwi, rodzaj paliwa oraz moc silnika.

Możesz wybrać ubezpieczenie OC wzbogacone o dodatkowe opcje, np. o pakiet assistance lub o bezpośrednią likwidację szkód.

Wybierając pakiet ubezpieczeń OC/AC, zwróć uwagę na zakres ochrony. Im będzie szerszy, z tym większymi kosztami musisz się liczyć, jednak w razie szkody więcej zyskasz. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli wybrać Ci najlepszą polisę za najrozsądniejszą cenę.

Zalety porównywarki ubezpieczeniowej

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu to nie lada wyzwanie. Na szczęście nie musisz już robić tego osobiście. Możesz skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeń. Dzięki temu:

  • zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych,
  • zyskasz czas,
  • otrzymasz ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.

Znalezienie ubezpieczenia poprzez wyszukiwarkę potrwa chwilę. Możesz to zrobić przez internet zarówno na urządzeniu stacjonarnym, jak i mobilnym, np. w kolejce do lekarza albo w przerwie w pracy. Nie musisz już tracić czasu i energii na obdzwanianie towarzystw ubezpieczeniowych i negocjowanie ceny polisy. W Punkta wszystkie oferty masz w jednym miejscu. Polisę możesz kupić od ręki online lub skonsultować się z doradcą.

Materiał przygotowany przez Punkta.pl

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama