Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Inspiracje i porady

Prezent na 40. urodziny

Prezent na 40. urodziny Prezent na 40. urodziny mat. pr.
Jaki powinien być prezent na 40. urodziny? Naszym zdaniem powinien łączyć 3 cechy: niespodziankę, wyjątkowość celebracji i skupienie się na marzeniach jubilata lub jubilatki. Znaleźliśmy inspiracje, które doskonale je łączą. Sprawdź, jaki prezent wybrać na czterdziestkę dla niej lub dla niego.

Idealny prezent na 40. urodziny, czyli jaki? Jak świętować jubileusz bliskiej osoby?

Czterdziestka to poważny jubileusz, który dla wielu osób jest szczególną cezurą – znakiem zapisanym w czasie, który wyznacza okres większej świadomości siebie, swoich potrzeb i poglądów. Często osoba, która wkracza w ten wiek, wie już, co lubi, a jej pasje są rozwinięte. Zdarza się też, że właśnie jest na etapie metamorfozy i poszukiwania nowych zainteresowań, które odmieniłyby codzienne obowiązki i pozwoliły nieco od nich uciec. Szukając prezentu na 40. urodziny, warto więc zastanowić się, na jakim etapie swojego życia jest bliska osoba oraz uczcić to święto w wyjątkowy, można by powiedzieć nawet, że luksusowy sposób. Jak to zrobić?

Idealny prezent urodzinowy powinien łączyć:

  • pewną dozę zaskoczenia – nieoczywiste rozwiązania bardziej pobudzają emocje, a ciekawe upominki pobudzają kreatywność. Idealnie w tym wypadku sprawdzają się te w formie przeżyć, bo budują nowe doświadczenia i wspomnienia. Nas zainspirowały pomysły z Katalogu Marzeń;
  • skupienie się na osobie obdarowanej – zastanów się, jaka jest, co naprawdę lubi robić w wolnym czasie lub jakie są jej zainteresowania. Zapomnij o stereotypach, a myśl o realnych potrzebach i marzeniach, by móc je spełniać;
  • symbol celebracji – 40. urodziny to okrągły jubileusz, dlatego warto uczcić go w wyjątkowy sposób. Najlepiej wybrać coś z kategorii Premium. Nie chodzi jednak o kierowanie się tylko wysoką ceną. Ważne będzie wrażenie, jakie pozostawi po sobie prezent. Poczucie wyjątkowości może wzbudzić nawet drobiazg, ale perfekcyjnie dopasowany.

Wybraliśmy kilka pomysłów na prezenty na 40. urodziny dla niej i dla niego, które spełniają te warunki. Pozostaje tylko dopasować konkretną propozycję do upodobań jubilatki lub jubilata.

Pomysł na prezent na 40. urodziny – weekend w wyjątkowym miejscu

Jeśli szukasz prezentu na 40. urodziny dla bliskiej osoby, możesz zdecydować się na wspólne świętowanie w naprawdę wyjątkowym miejscu. Zamiast upominków materialnych wybierz weekendowy wyjazd. Może nocleg nad morzem w domku na plaży, na wodzie lub w drzewach? A może szalona propozycja spędzenia nocy w namiocie na wysokości lub hamaku zawieszonym w lesie? Dla osób o spokojniejszej naturze i potrzebujących luksusowego wypoczynku polecamy wyjazd do hotelu ze SPA (np. w hotelu&SPA Czarny Groń, Dworze Elizy lub Hotelu Klimek) i rozkoszowanie się zabiegami. W ten sposób można obchodzić urodziny we dwoje lub w gronie rodzinnym.

Prezent na 40. urodziny dla niej – elegancki podarunek dla żony, mamy lub przyjaciółki

Spraw, by świętowanie 40. urodzin było celebracją kobiecości. Wybraliśmy najlepsze zabiegi SPA, warsztaty oraz kulinarne sposoby na pobudzenie zmysłów, które będą doskonałym prezentem dla żony, mamy lub przyjaciółki.

Uniwersalny i praktyczny prezent na 40. urodziny – podaruj chwilę relaksu

Tajski rytuał antystresowy, mindfulness w grocie solnej, złota maseczka czy czekoladowy relaks – same nazwy działają pobudzająco i przyjemnie się kojarzą. Vouchery na zabiegi relaksacyjne i upiększające to dobry prezent dla zabieganej kobiety. W ten sposób ofiarowujesz nie tylko przyjemność, ale też czas dla siebie, możliwość odpoczynku oraz troskę.

Kreatywne i personalizowane prezenty na 40. urodziny dla niej

Luksusowy nie znaczy drogi, ale szczególny i personalizowany. Dlatego doskonałym prezentem na 40. urodziny dla wyjątkowej kobiety będzie np. możliwość stworzenia własnej torebki czy lasu w słoiku. Dla miłośniczki sportu w Katalogu Marzeń znaleźliśmy voucher na wymarzony rower.

Prezent na 40. urodziny dla niego – co podarować mężowi, ojcu, przyjacielowi

Jego czterdziestka to moment idealny na podarowanie odrobiny luksusu. Niech poczuje się niczym w starych klubach dla dżentelmenów, gdzie iście męski relaks łączy się z ekskluzywnymi degustacjami i rozmowami. To nie dla niego? Wybierz coś dla aktywnych lub czekających na nowe wyzwania.

Prezent na 40. urodziny dla fana sportów ekstremalnych

Jeśli off road to za mało, a on czeka na prawdziwe wyzwania, z okazji 40. urodzin podaruj mu voucher na realizację ekstremalnego marzenia. Wybór jest naprawdę ogromny: od skoku na bungee, przez ostre strzelanie na strzelnicy, skok ze spadochronem, lot paralotnią lub motolotnią po lot odrzutowcem i ekstremalną wyprawę quadem.

Przeglądając pomysły na prezent na 40. urodziny, dochodzimy do wniosku, że najważniejszym, co możemy podarować, jest czas oraz możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego. To doskonałe upamiętnienie tak ważnego etapu w życiu.

Materiał przygotowany przez Katalog Marzeń

Polityka 39.2023 (3432) z dnia 19.09.2023; Ludzie i style; s. 98
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Dzieciobójcy z Czernik. Każdy tu wiedział o Piotrze G., tylko organy nie wierzyły

Dom pośrodku wsi, zasłonięte okna, cicho. Mieszkają dzieci żywe i martwe.

Marcin Kołodziejczyk
30.09.2023
Reklama