Klasyki Polityki

Włosy po włosku

Włosy po włosku. Włochy stają się krajem ufarbowanych facetów

Premier Silvio Berlusconi. Podczas kampanii wyborczej kilkakrotnie brawurowo zmieniał kolor fryzury Premier Silvio Berlusconi. Podczas kampanii wyborczej kilkakrotnie brawurowo zmieniał kolor fryzury AFP
Prezydent Carlo Azeglio Ciampi spróbował się przefarbować raz na początku kadencji, ale uznał, że to nie dla niego. Premier Silvio Berlusconi stale eksperymentuje z kolorem. W jego ślady idzie coraz więcej Włochów. Żegnaj tabu.
Nestor showmanów Pippo Baudo. Cimen akasztanowa barwał włosów bezlitośnie kontrastuje z jego wiekiemEPA/Forum Nestor showmanów Pippo Baudo. Cimen akasztanowa barwał włosów bezlitośnie kontrastuje z jego wiekiem

Jeśli wszyscy ci, którzy głosowali na Berlusconiego, zechcą za jego przykładem ufarbować sobie włosy, to mogę być spokojny o swoją przyszłość – żartuje Francesco, właściciel zakładu fryzjerskiego dla mężczyzn w centrum Rzymu. Przyznaje, że nigdy nie spodziewał się tak wielkiego boomu na farby wśród panów powyżej pięćdziesiątki. Od polityka do sklepikarza; każdy dzięki farbie próbuje oszukać metrykę. – Włochy są krajem ufarbowanych facetów. Na pewno jesteśmy w światowej czołówce – mówi rozbawiony Francesco, dumny ze swych loków w kolorze blond.

Polityka 2.2003 (2383) z dnia 11.01.2003; Społeczeństwo; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Włosy po włosku"

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020