Klasyki Polityki

Wieczność za 15 dolarów

Dr Jerry Lemler, szef Alcoru, w pomieszczeniu, gdzie przechowywane są kapsuły z ciałami lub głowami 49 pacjentów. Dr Jerry Lemler, szef Alcoru, w pomieszczeniu, gdzie przechowywane są kapsuły z ciałami lub głowami 49 pacjentów. Reuters / Forum
Napis Cryonics Institute informuje, że wchodzimy do przybytku nauki. W środku pod ścianami stoją białe zbiorniki o cylindrycznym albo prostopadłościennym kształcie z rurami, zaworami i zegarami kontrolnymi. Skrywają 42 osoby zahibernowane po śmierci.

Zarządca obiektu Andy Zawacki codziennie sprawdza poziom i temperaturę wypełniającego pojemniki ciekłego azotu. – Są zawieszeni głowami w dół, bo gdyby zabrakło azotu, przynajmniej głowa pozostanie zamrożona. W tym największym jest czternastu, a w tym obok tylko ośmiu – mówi Andy. Zaraz dodaje, że instytut dysponuje generatorem na wypadek wyłączenia prądu, więc awaria zasilania jest raczej nieprawdopodobna.

Gdyby nie napis Instytut Kriogeniki, niewielki szary budynek niczym nie różniłby się od innych pudełkowatych domów Clinton Township, w stanie Michigan, na przedmieściu Detroit.

Polityka 44.2002 (2374) z dnia 02.11.2002; Nauka; s. 76
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >