Klasyki Polityki

Piękne aż nudne

Rosyjskie modelki. Lepsze od Lenina i KGB

Colette Pecheknova – twarz znana z reklam Calvina Kleina Colette Pecheknova – twarz znana z reklam Calvina Kleina Express Bulls / •
Piękne modelki z krajów byłego ZSRR robią oszałamiające kariery finansowe, ale specjaliści z branży nie wróżą im dłuższej obecności na topie: nie są skandalistkami. Może kartę odwróci odebranie korony Miss Universum petersburskiej policjantce?

Moda zmienia się tak szybko, że stale szukamy czegoś świeżego. Ten typ urody: wystające kości policzkowe, lekko skośne oczy, wydatne usta i jasna cera nie jest jeszcze opatrzony, dlatego tak tłumnie przyjeżdżamy na łowy do Europy Wschodniej – mówiła podczas swych pierwszych wizyt w Polsce Dominique Caffin z agencji Elite, która już na początku lat 90. poszukiwała w byłych krajach komunistycznych nowych gwiazd mody.

Polityka 41.2002 (2371) z dnia 12.10.2002; Społeczeństwo; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Piękne aż nudne"

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021