W trakcie pisania książki najbardziej się zmagałam z tym, że nikt się nie głodził, wszyscy są szczupli od urodzenia, słyszeli, że inni byli napastowani, ale oni nie, i że świetnie sobie radzą z ocenianiem – mówi Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, autorka książki „Życie patyczaków ubranych w czarne rurki. Za kulisami pracy modelek. Jak marzenia zderzają się z rzeczywistością”.
Świat mody też ma swoich antysystemowców. Są zmęczeni ciągłym dążeniem do ideału i próbują robić kariery jako modele i modelki dzięki temu, że różnią się od innych.
Chuda jak witka brzozowa nastolatka z nieskazitelnie beżową cerą nie jest już ideałem modelki. Teraz w cenie jest dojrzałość, charyzma i srebrne włosy.
Nadąsana i żądająca niebotycznych kwot za kilka minut pozowania. Taka nie jest Małgosia Bela. Jedna z niewielu polskich modelek, która weszła na szczyt w swojej branży i utrzymuje się na nim od 15 lat.
Już z programu Top Model można było wynieść wrażenie, że ze światem modelingu nie wszystko jest w porządku, a dziewczyny traktowane są tam jak towar.
Czy moda jest częścią sztuki? Wydawać by się mogło, że to dwa odrębne światy: wybiegów dla modelek oraz galerii i muzeów. A jednak potrafią tworzyć ze sobą związki bardzo zażyłe.
Matthew Lambert opowie prawdę o branży. Może to tylko spowiedź frustrata, który się nie sprawdził jako model. A może także memento dla rodziców, którzy mają śliczne dzieci.
Wśród najpopularniejszych, najlepiej zarabiających i najlepiej ubranych modelek świata są dziewczyny znad Wisły.
Na świecie kariery topmodelek nie kończą się po trzydziestce. Nawet po rozstaniu z wybiegiem ich twarze są warte miliony. A jak jest u nas? Piękne dziewczęta nie schodzą przecież z wybiegu prosto na emeryturę.
Piękne modelki z krajów byłego ZSRR robią oszałamiające kariery finansowe, ale specjaliści z branży nie wróżą im dłuższej obecności na topie: nie są skandalistkami. Może kartę odwróci odebranie korony Miss Universum petersburskiej policjantce?