Klasyki Polityki

Podwójne życie Esmeraldy

Podwójne życie Esmeraldy. Polacy kochają brazylijskie seriale

Leticia Calderon dla polskich wielbicielek pozostanie na zawsze Esmeraldą Leticia Calderon dla polskich wielbicielek pozostanie na zawsze Esmeraldą Maciej Skawiński / Agencja Gazeta
W latach 80. serca polskich telewidzów podbił brazylijski serial „Niewolnica Isaura”. Teraz serialowym hitem okazuje się meksykańska „Esmeralda”. Historia zdaje się powtarzać.

W połowie ubiegłej dekady odwiedziła nasz kraj odtwórczyni roli Isaury Luciella Santos, co było wydarzeniem niezwykle spektakularnym. W ubiegłym tygodniu przybyła do Polski prawdziwa Esmeralda, czyli Leticia Calderon. Na spotkanie z aktorką 15 lutego w warszawskim Centrum Handlowym Promenada przybyły tłumy starszych pań i nastolatek. Potwierdziła się teoria, że latynoska telenowela najbardziej wzrusza kobiety.

Zło świata przeciwko Esmeraldzie

Na początku jest podstęp i nieszczęście. Serialowa Esmeralda rodzi się jako dziecko niewidome i prawie bez życia. Jej ojciec, bogaty człowiek, oczekiwał syna. Nie powiedziano mu, że urodziła się córka. Esmeralda zostaje zatem podmieniona na zdrowego chłopca, bo i tak nikt nie wierzył, że przeżyje. Przeżyła jednak i wychowała się w ubogiej rodzinie.

Polityka 9.1999 (2182) z dnia 27.02.1999; Kultura; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Podwójne życie Esmeraldy"
Reklama