Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
Na świecie wciąż trwa szok i zaniepokojenie po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

W Polsce reakcje są różne, zwłaszcza w obozie rządzącej prawicy. Słychać tam – z rzadka – pewne obawy związane z wypowiedziami Trumpa o Putinie, NATO, umowach handlowych, ale zdecydowanie przeważa radość z klęski „amerykańskiej Platformy”, rzekomego upadku liberalizmu, z ciosu wymierzonego w znienawidzone elity. I tak – jak słychać – Ameryka w ratowaniu cywilizacji dołączyła do Węgier i Polski. Pytanie tylko, czy sam Trump zdaje sobie sprawę, w jak ważnym przedsięwzięciu bierze udział…

Na trzeźwą ocenę po tamtej stronie przyjdzie pewnie jeszcze czas. Albo i nie. Ale rzeczowe analizy przypadku Trumpa, sytuacji w USA, wpływu wyborów na globalną politykę i na polskie sprawy znajdziecie Państwo już teraz w najnowszej POLITYCE. Polecam artykuły Jerzego Baczyńskiego (jego cotygodniowy edytorial), Andrzeja Lubowskiego (pod hasłem „Co się stało”) oraz Marka Ostrowskiego i Tomasza Zalewskiego („Co się teraz stanie”). W uzupełnieniu rozmowa z Jacksonem Diehlem, komentatorem dziennika „Washington Post”, który opisuje syndrom Trumpa z amerykańskiej perspektywy.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu POLITYKI? Piszemy o Marcinie Dubienieckim, drugim mężu Marty Kaczyńskiej, zwolnionym niedawno z aresztu za niebotycznie wysoką kaucją; o trójce tzw. pisowskich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy zaczęli bojkotować obrady tego sądu – kim są i na co liczą; o organizacjach pozarządowych, które właśnie wzięła na swoje celowniki władza.

Ponadto: o kłopotach psychicznych Polaków; o tym, jak „frankowicze” coraz częściej wygrywają z bankami w sądach i dlaczego; o polskich katolikach, którzy przechodzą na protestantyzm – z jakiego powodu to robią, oraz o tym, czy Facebook jest politycznie stronniczy.

Także o najnowszej płycie legendarnej „Metalliki” i wspomnienie o Leonardzie Cohenie.

To tylko mały wycinek oferty z najnowszej POLITYKI, zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów i wywiadów. To świetna propozycja na coraz chłodniejsze jesienne wieczory. Zapewniam, że nie będziecie Państwo rozczarowani.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną