Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
Na świecie wciąż trwa szok i zaniepokojenie po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

W Polsce reakcje są różne, zwłaszcza w obozie rządzącej prawicy. Słychać tam – z rzadka – pewne obawy związane z wypowiedziami Trumpa o Putinie, NATO, umowach handlowych, ale zdecydowanie przeważa radość z klęski „amerykańskiej Platformy”, rzekomego upadku liberalizmu, z ciosu wymierzonego w znienawidzone elity. I tak – jak słychać – Ameryka w ratowaniu cywilizacji dołączyła do Węgier i Polski. Pytanie tylko, czy sam Trump zdaje sobie sprawę, w jak ważnym przedsięwzięciu bierze udział…

Na trzeźwą ocenę po tamtej stronie przyjdzie pewnie jeszcze czas. Albo i nie. Ale rzeczowe analizy przypadku Trumpa, sytuacji w USA, wpływu wyborów na globalną politykę i na polskie sprawy znajdziecie Państwo już teraz w najnowszej POLITYCE. Polecam artykuły Jerzego Baczyńskiego (jego cotygodniowy edytorial), Andrzeja Lubowskiego (pod hasłem „Co się stało”) oraz Marka Ostrowskiego i Tomasza Zalewskiego („Co się teraz stanie”). W uzupełnieniu rozmowa z Jacksonem Diehlem, komentatorem dziennika „Washington Post”, który opisuje syndrom Trumpa z amerykańskiej perspektywy.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu POLITYKI? Piszemy o Marcinie Dubienieckim, drugim mężu Marty Kaczyńskiej, zwolnionym niedawno z aresztu za niebotycznie wysoką kaucją; o trójce tzw. pisowskich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy zaczęli bojkotować obrady tego sądu – kim są i na co liczą; o organizacjach pozarządowych, które właśnie wzięła na swoje celowniki władza.

Ponadto: o kłopotach psychicznych Polaków; o tym, jak „frankowicze” coraz częściej wygrywają z bankami w sądach i dlaczego; o polskich katolikach, którzy przechodzą na protestantyzm – z jakiego powodu to robią, oraz o tym, czy Facebook jest politycznie stronniczy.

Także o najnowszej płycie legendarnej „Metalliki” i wspomnienie o Leonardzie Cohenie.

To tylko mały wycinek oferty z najnowszej POLITYKI, zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów i wywiadów. To świetna propozycja na coraz chłodniejsze jesienne wieczory. Zapewniam, że nie będziecie Państwo rozczarowani.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną