Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

MON nie chce ujawnić, co robi w resorcie człowiek Macierewicza

Piotr Bączek Piotr Bączek Wojtek Olkuśnik / Agencja Gazeta
Piotr Bączek to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Antoniego Macierewicza. Po odejściu szefa został w resorcie, a ostatnio miał nawet dostać nową funkcję.

Za rządów Macierewicza w MON Piotr Bączek był szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wcześniej współpracował z nim przez lata, m.in. jako redaktor naczelny należącego do Macierewicza tygodnika „Głos” oraz członek komisji weryfikacyjnej żołnierzy likwidowanych za pierwszych rządów PiS Wojskowych Służb Informacyjnych.

Mariusz Błaszczak do końca Piotrowi Bączkowi nie ufał

Gdy w styczniu tego roku Antoni Macierewicz stracił stanowisko ministra obrony, do dymisji podał się Bączek, którego nowy szef resortu Mariusz Błaszczak miał nie darzyć pełnym zaufaniem. Na pociechę były już szef SKW dostał funkcję doradcy ministra. Do jego obowiązków należała współpraca z kierowaną przez swego byłego pryncypała podkomisją smoleńską.

Ale w ostatnich tygodniach również to miało się zmienić. Gdy Jarosław Kaczyński zarządził „wygaszanie” narracji smoleńskiej po obchodach ósmej rocznicy katastrofy, zmarginalizowana została również podkomisja. A wraz z nią Piotr Bączek, który w końcu musiał pożegnać się z doradzaniem ministrowi. Ale tego, czym się dziś zajmuje, MON nie chce ujawnić.

Czytaj także: Adam Hofman i Antoni Macierewicz dali popis w Wirtualnej Polsce

Czym zajmuje się Bączek?

Gdy zapytaliśmy o to resort, uzyskaliśmy jedynie potwierdzenie, że były szef SKW nadal jest zatrudniony w MON.

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama