Kraj

Nie mają haków ani argumentów, sięgają po byle co

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz Michał Ryniak / Agencja Gazeta
TVP próbuje dezawuować prezydent Aleksandrę Dulkiewicz przy pomocy kretyńskiego „paska” pseudoinformacyjnego o wódce, coli i ochroniarzach. Jeśli propaganda rządowa liczyła, że na tym wyborczo zarobi, to się przeliczyła.

Im gorsze nastroje i przeczucia w obozie władzy, tym więcej hejtu w jej propagandzie. Miało go nie być, miał zniknąć z mediów publicznych, władza po tragedii gdańskiej pozorowała gotowość do łagodzenia podziałów w społeczeństwie.

Ale zaczęła się już kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, a PiS, siła przewodnia „Zjednoczonej Prawicy”, może w tych wyborach przegrać z Koalicją Europejską. Prezes Kaczyński i jego otoczenie postawili w tej sytuacji na taktykę konfrontacyjną. Pojednawcze gesty to był wymuszony epizod. Teraz trzeba ostrzej. Każdy cep się przyda.

TVP „paskiem” w Dulkiewicz

Przyda się nawet filmik z zakupów świeżo wybranej prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Następczyni Pawła Adamowicza wygrała miażdżąco wybory i może wygrać kolejne. Zgroza w obozie PiS! A że nie mają na nią żadnych „haków” ani żadnych merytorycznych zarzutów przeciwko niej, to sięgają po byle co. Żeby tylko mieć pretekst do dezawuowania pani prezydent. I w ruch poszła armia prawicowych trolli i kretyński „pasek” pseudoinformacyjny o wódce, coli i ochroniarzach w telewizji rządowej.

Niesłychana to zbrodnia kupić „krówkę” i dwie butelki coli w towarzystwie ochroniarzy! Niesłychanej wagi wiadomość z ostatniej chwili dla całego kraju! A prezenter telewizji rządowej nie zająknął się słowem o tym, czemu pani Dulkiewicz musi chodzić w obstawie nawet po zakupy.

Jeśli propaganda rządowa liczyła, że zarobi wyborczo na filmiku z zakupów prezydent Gdańska, to się przeliczyła. A telewizja rządowa dopisała kolejny akapit do swej czarnej księgi.

Czytaj także: „Wiadomości” – przepis na propagandę

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dzisiejsza bieda jest inna. Pieniądze jej nie przegonią

Według GUS bieda jest w Polsce marginesem: w skrajnym ubóstwie żyje nieco ponad 4 proc. Polaków i tylko 6,5 proc. rodzin wielodzietnych. 500 plus poprawiło statystyki finansowe, ale ci naprawdę najubożsi bardziej niż pieniędzy potrzebują ludzkiej pomocy.

Juliusz Ćwieluch
26.03.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną