Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Okładka nowej „Polityki” Okładka nowej „Polityki” Polityka
Czy będą dymisje biskupów? Czy może odejść cały polski episkopat? Co film braci Sekielskich zmieni w polskim Kościele, polskiej polityce i kończącej się kampanii wyborczej? To pytania, na które próbujemy odpowiedzieć w najnowszym wydaniu „Polityki”.

Pisze o tym redaktor naczelny naszego tygodnika Jerzy Baczyński (minęło właśnie równo 25 lat, odkąd pełni tę funkcję!) w swoich „Przypisach”, a także Adam Szostkiewicz w artykule pod znaczącym tytułem „Koniec milczenia owiec”. Do tego polecam tekst Ryszardy Sochy o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu, którego styl sprawowania urzędu budzi wiele emocji i kontrowersji.

A ponadto – oczywiście temat wyborów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Proponujemy zatem cykl tekstów związanych z tym bardzo ważnym politycznym wydarzeniem:

– Janicki i Władyka przedstawiają przedwyborczy stan rzeczy: co wynika z sondaży, kto miał lepszą kampanię, jaka jest stawka europejskich wyborów, jak odczytać ich wynik i jakie są możliwe scenariusze po 26 maja.

– Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki opisują sztab wyborczy PiS – kto tam pracuje, kto wymyśla tematy kampanii, jak działa najbliższe otoczenie prezesa Kaczyńskiego.

– Ewa Siedlecka rozmawia z Wojciechem Hermelińskim, do niedawna przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej, o tym, czy i jakie są możliwe manipulacje wyborcze w kampanii, podczas samego głosowania i na etapie zatwierdzania wyników.

– Gościnnie znany publicysta Klaus Bachmann pisze o szturmie partii populistycznych z różnych krajów, w tym PiS, na Unię Europejską – jakie mają szanse na zdominowanie tej organizacji, co stanowi o sile tych formacji, czy da się je jakoś powstrzymać.

– Cezary Kowanda natomiast przybliża Parlament Europejski – czym się zajmuje, jakie ma kompetencje i jak jednak ułatwia codzienne życie obywatelom państw członkowskich Unii.

Polecam także interesujący wywiad Karola Jałochowskiego z prof. Richardem Dawkinsem, autorem książek o światowej sławie, takich jak „Samolubny gen” i „Bóg urojony” – o bogach, genach, poprawności politycznej i o tym, czy istnieje prawda.

I jeszcze w najnowszej POLITYCE: o doli i niedoli bycia macochą; o tym, że polscy mężczyźni coraz częściej wybierają sobie Ukrainki na żony; o antyaborcyjnej misji amerykańskiej prawicy; o tym, jak wielkich twórców inspirowały ich choroby; o rzemieślniczym wypieku chleba; o podzielonej futbolowo Łodzi oraz o tym, skąd się wzięła muzyka.

I jeszcze wiele innych pozycji, zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi. I już namawiam do zakupu następnego numeru, gdzie szczegółowo omówimy wyniki wyborów do europarlamentu – a widać, że pasjonująca polityczna walka będzie trwała do ostatniej chwili.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną