Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Co w nowym numerze „Polityki”

Okładka nowej „Polityki” Okładka nowej „Polityki” Polityka
Czy będą dymisje biskupów? Czy może odejść cały polski episkopat? Co film braci Sekielskich zmieni w polskim Kościele, polskiej polityce i kończącej się kampanii wyborczej? To pytania, na które próbujemy odpowiedzieć w najnowszym wydaniu „Polityki”.

Pisze o tym redaktor naczelny naszego tygodnika Jerzy Baczyński (minęło właśnie równo 25 lat, odkąd pełni tę funkcję!) w swoich „Przypisach”, a także Adam Szostkiewicz w artykule pod znaczącym tytułem „Koniec milczenia owiec”. Do tego polecam tekst Ryszardy Sochy o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu, którego styl sprawowania urzędu budzi wiele emocji i kontrowersji.

A ponadto – oczywiście temat wyborów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Proponujemy zatem cykl tekstów związanych z tym bardzo ważnym politycznym wydarzeniem:

– Janicki i Władyka przedstawiają przedwyborczy stan rzeczy: co wynika z sondaży, kto miał lepszą kampanię, jaka jest stawka europejskich wyborów, jak odczytać ich wynik i jakie są możliwe scenariusze po 26 maja.

– Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki opisują sztab wyborczy PiS – kto tam pracuje, kto wymyśla tematy kampanii, jak działa najbliższe otoczenie prezesa Kaczyńskiego.

– Ewa Siedlecka rozmawia z Wojciechem Hermelińskim, do niedawna przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej, o tym, czy i jakie są możliwe manipulacje wyborcze w kampanii, podczas samego głosowania i na etapie zatwierdzania wyników.

– Gościnnie znany publicysta Klaus Bachmann pisze o szturmie partii populistycznych z różnych krajów, w tym PiS, na Unię Europejską – jakie mają szanse na zdominowanie tej organizacji, co stanowi o sile tych formacji, czy da się je jakoś powstrzymać.

– Cezary Kowanda natomiast przybliża Parlament Europejski – czym się zajmuje, jakie ma kompetencje i jak jednak ułatwia codzienne życie obywatelom państw członkowskich Unii.

Polecam także interesujący wywiad Karola Jałochowskiego z prof. Richardem Dawkinsem, autorem książek o światowej sławie, takich jak „Samolubny gen” i „Bóg urojony” – o bogach, genach, poprawności politycznej i o tym, czy istnieje prawda.

I jeszcze w najnowszej POLITYCE: o doli i niedoli bycia macochą; o tym, że polscy mężczyźni coraz częściej wybierają sobie Ukrainki na żony; o antyaborcyjnej misji amerykańskiej prawicy; o tym, jak wielkich twórców inspirowały ich choroby; o rzemieślniczym wypieku chleba; o podzielonej futbolowo Łodzi oraz o tym, skąd się wzięła muzyka.

I jeszcze wiele innych pozycji, zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi. I już namawiam do zakupu następnego numeru, gdzie szczegółowo omówimy wyniki wyborów do europarlamentu – a widać, że pasjonująca polityczna walka będzie trwała do ostatniej chwili.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Bajki dla suwerena. Dlaczego filmy Patryka Vegi są tak popularne?

Rozmowa z dr. hab. Jackiem Wasilewskim o tym, co takiego wie o Polakach Patryk Vega, czego nie wiedzą inni.

Joanna Cieśla
20.03.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną