Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

PSL wychodzi z Koalicji Europejskiej i powołuje Koalicję Polską

Rada Naczelna PSL Rada Naczelna PSL Agencja Gazeta
Wierzymy, że w opozycji jest miejsce dla tych, którzy nie znaleźli swojego miejsca i nie poszli na wybory – ogłosił Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Podjęliśmy decyzję o budowaniu bloku na wybory parlamentarne na czele z PSL. Będziemy gromadzić wśród nas tych wszystkich, którzy podzielają nasze wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu sobotniej Rady Naczelnej PSL. O tym, czy Koalicja Polska powstanie, Rada Naczelna PSL zadecyduje pod koniec czerwca.

Do tego czasu PSL zamierza zebrać kandydatury na listy wyborcze i już teraz rozpocząć kampanię do wyborów jesiennych. Ma się ona odbywać, jak zapewniano, na spotkaniach w każdej gminie, na każdym targowisku.

Idea Koalicji Polskiej ma być skierowana „do wszystkich Polaków”. Pytany przez dziennikarzy o to, kto mógłby zapisać się do Koalicji Polskiej poza PSL, Kosiniak-Kamysz wskazał na Bezpartyjnych Samorządowców, którzy uzyskali ok. 10 proc. w wyborach samorządowych. Czy do takiej koalicji nie mógłby się zapisać PiS? Według szefa ludowców to nie jest partia, która szuka zgody i przyjaciół.

500 plus dla studentów i emerytura bez podatku

Prezes PSL nakreślił także podstawy programu. Postuluje m.in. bezpłatne leki i szczepionki dla dzieci, emeryturę bez podatku, która ma być korzystniejsza niż trzynastka, promowanie dobrej polskiej żywności (zerowy VAT na certyfikowaną zdrową żywność), rozszerzenie programu 500 plus do końca studiów, czyli 26. roku życia, dopłaty do hektara wzrosną do 1200 zł, spadną zaś stawki podatkowe dla przedsiębiorców (10 proc. PIT dla samozatrudnionych).

PSL, startując w ramach Koalicji Europejskiej w wyborach 26 maja, zdobyło trzy mandaty w europarlamencie.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną