Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Nie wiesz, na kogo głosować? Sprawdź, do której partii ci najbliżej

Jeśli nie masz czasu czytać programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie wykonaj test wyborczy. Jeśli nie masz czasu czytać programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie wykonaj test wyborczy. Forum
Jeśli nie masz czasu przeczytać całych programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie weź udział w quizie wyborczym.

Ponad 5 tys. osób chce dostać się do Sejmu, na jedno miejsce przypada więc aż 11 kandydatów. O sto miejsc w Senacie walczy 280 kandydatów. W prawie połowie okręgów o mandat senatora walczą tylko dwie osoby – jedna rekomendowana przez PiS, a druga przez opozycję.

Obietnic i zapowiedzi wyborczych jest tak wiele, że czasami trudno się w nich zorientować. A przecież warto głosować świadomie i popierać tych, którzy przy Wiejskiej będą reprezentować nasze poglądy.

Jak podjąć decyzję, na którą partię zagłosować już 13 października? Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie 61, niezależna i apartyjna organizacja pozarządowa. W serwisie MamPrawoWiedzieć.pl można zrobić test zgodności poglądów z kandydatami do parlamentu. Dziennikarze „Polityki” brali udział w układaniu pytań.

Zebrano tu odpowiedzi kandydatów w sprawach dotyczących wszystkich dziedzin życia (m.in. legalizacji związków osób tej samej płci, ekologii, finansowania mediów publicznych, relacji państwo–Kościół, podatków, płacy, polityki zagranicznej). To w tych kwestiach nasi reprezentanci będą głosować w Sejmie i Senacie w najbliższych latach.

Wyborcom zostały postawione te same pytania co kandydatom. Po udzieleniu odpowiedzi w tym teście dowiesz się, w ilu procentach twoje poglądy zgadzają się z poglądami danego kandydata – z całej Polski i z twojego okręgu wyborczego.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną