Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Poczet prezydentów

Poczet prezydentów. Podsumowanie prof. Antoniego Dudka

Lech Wałęsa z wizytą w Wielkiej Brytanii, 1991 r. Lech Wałęsa z wizytą w Wielkiej Brytanii, 1991 r. Rex / EAST NEWS
Rozmowa z prof. Antonim Dudkiem o prezydentach III RP: jakie popełnili błędy, gafy, a co udało im się zrobić dobrego.
Aleksander Kwaśniewski podczas kampanii wyborczej, na scenie z zespołem Top One w rytm piosenki „Ole Olek”, 1990 r.Marcin Rutkiewicz/Reporter Aleksander Kwaśniewski podczas kampanii wyborczej, na scenie z zespołem Top One w rytm piosenki „Ole Olek”, 1990 r.

JOANNA PODGÓRSKA: – Gdy po 1989 r. ogłaszano pierwsze powszechne wybory prezydenckie, część demokratycznej opozycji widziała miejsce Lecha Wałęsy w muzealnej gablocie. On sam uznał, że ta prezydentura mu się po prostu należała. Jak pan to ocenia?
ANTONI DUDEK: – Prezydentura mu się nie należała, ale w dużym stopniu był na nią skazany. Po części przez tych, którzy nie chcieli, żeby został prezydentem. To Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Adam Michnik, Jacek Kuroń i wielu innych przez całe lata 80.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Rozmowa Polityki; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Poczet prezydentów"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022