Kraj

Policja, zbrojne ramię władzy. Tej hańby nie da się zmyć

Lublin. Protest „Nie damy się zastraszyć” przeciw brutalnym interwencjom policji Lublin. Protest „Nie damy się zastraszyć” przeciw brutalnym interwencjom policji Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Skupieni na strzale gazem w twarz posłanki Nowackiej nie dostrzegamy, że ofiarą opresji padła nie tylko ona. Podeptano prawa przysługujące społeczeństwu obywatelskiemu, pogwałcono należne nam wszystkim wolności.

Trwa dyskusja, dlaczego policjant użył miotacza gazu przeciwko trzymającej w ręku legitymację poselską Barbarze Nowackiej. To ważna sprawa, ale warto też się zastanowić, dlaczego w ogóle on i inni funkcjonariusze kolejny raz użyli gazu wobec pokojowych manifestantów. Dlaczego kolejny raz użyli pałek do bicia ludzi? Dlaczego znów doszło do masowego legitymowania uczestników zgromadzenia, nazwanego przez policyjnego rzecznika nielegalnym?

Reklama

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007