Kraj

Media pasą się na łąkach cynicznych populistów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uroczystość z okazji rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uroczystość z okazji rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Populiści, tacy jak Kaczyński czy Trump, straciliby znaczną część oddziaływania, gdyby liberalne i lewicowe media poszły wreszcie po rozum do głowy i zamiast ich wypowiedziami zajęły się rzeczywistością.

Opozycyjne media rzuciły się na brednie, jakie Jarosław Kaczyński opowiadał w kościele, rzekomo czcząc pamięć zmarłej matki. To droga donikąd. Konflikt kulturowy (rozgrywany na jego zasadach) to jedyne, co może go na dłuższą metę utrzymać przy władzy. Tymczasem na covid, z braku dostępu do służby zdrowia, umierają tysiące ludzi – niezależnie od tego, czy są za, czy przeciw PiS.

Marek Migalski:

 • Donald Trump
 • Jarosław Kaczyński
 • media
 • Czytaj także

  Pomocnik Historyczny

  Królewny – żony i matki władców

  Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

  Anna Czarniecka
  23.02.2021