Kraj

Film o Smoleńsku. Kaczyński zaciera ślady

Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński w Sejmie Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński w Sejmie Adam Chełstowski / Forum
Blokada emisji dokumentu Ewy Stankiewicz przez TVP i informacje o kolejnych interwencjach w tej sprawie obnażają złe intencje PiS w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Takie stwierdzenie to nie publicystyczna teza, ale fakt, który wynika z kolejnych informacji pojawiających się w kontekście zdjęcia z anteny telewizyjnej Jedynki filmu o katastrofie smoleńskiej. Dokument „Stan zagrożenia” miał się ukazać w środę 20 stycznia, a wcześniej w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w kwietniu ubiegłego roku. Według „Gazety Wyborczej” blokady emisji domagał się szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który miał „poruszyć niebo i ziemię”.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007