„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Błędy Kaczyńskiego, Zjednoczona Prawica na równi pochyłej

Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński w dniu podpisania tzw. umowy koalicyjnej. 26 września 2020 r. Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński w dniu podpisania tzw. umowy koalicyjnej. 26 września 2020 r. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Humorystyczna afera z dwuwładzą w partii Jarosława Gowina uruchomiła proces nieuchronnie prowadzący do rozpadu tzw. Zjednoczonej Prawicy. Odpowiedzialność ponosi największy wróg Jarosława Kaczyńskiego. Czyli on sam.

Wciąż kotłuje się w Porozumieniu. W piątek kontrolowane przez Jarosława Gowina kierownictwo wykluczyło z partii kolejnych czterech działaczy, którzy opowiedzieli się po stronie Adama Bielana i – co za tym idzie – utrzymaniem dotychczasowej lojalnej (wasalnej?) relacji z PiS. Potwierdzają się zatem nieoficjalne jak do tej pory zapowiedzi stronników Gowina, że Porozumienie nie będzie odtąd w ciemno żyrować wszystkich posunięć Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021