Kraj

Durszlak Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie konwencji Partii Republikańskiej Adama Bielana Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie konwencji Partii Republikańskiej Adama Bielana Grzegorz Krzyżewski / Forum
Prezes PiS Jarosław Kaczyński dostał mocny cios tuż przed pieczołowicie przygotowywanym partyjnym kongresem. Po tym zjeździe mogą się zresztą ujawnić kolejni partyjni buntownicy.

Próby utrzymania większości przez Jarosława Kaczyńskiego przypominają nalewanie wody do durszlaka. Ktoś odchodzi, udaje się jakoś dobrać kogoś innego, wtedy wybywa ktoś inny. Kaczyński od miesięcy kombinował, jak obejść Jarosława Gowina i jego posłów; stąd porozumienie z Pawłem Kukizem, powstanie Partii Republikańskiej i układ z niezrzeszonymi Łukaszem Mejzą oraz Zbigniewem Ajchlerem.

Przez chwilę jest dobrze. Sejm wybiera kandydatkę PiS na rzeczniczkę praw obywatelskich i broni przed odwołaniem ministrów oraz wicemarszałka.

Reklama

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021